ماندگاری میکروبلیدینگ

میکروبلیدینگ یکی از راه های زیبایی است که امروزه در بین بانوان بسیار رایج شده است. ( میکروبلیدینگ چیست ؟ )از آنجایی که انجام میکروبلیدینگ کمک می کند که بانوان وسایل آرایشی چون مداد ابرو را کنار بگذارند و یک ابروی طبیعی داشته باشند بسیار پرطرفدار شده است.

ماندگاری میکروبلیدینگ

ماندگاری میکروبلیدینگ

در واقع میکروبلیدینگ یک روش هاشور زدن تقریبا دائمی است که امروزه بانوان زیادی را به سوی خود جذب کرده است. این روش زیبایی مزایای زیادی دارد که یکی از مهم ترین مزایای آن این است که به کمک این روش، ابروها به طور کاملا طبیعی قوس داده می شوند. علاوه بر این می توان هر رنگی که مورد علاقه مشتری است به ابروها داد. در واقع این روش به بانوان کمک کرده است که دیگر نگران کم پشتی ابروهای خود نباشند و همچنین دیگر نیاز نیست که این افراد برای اصلاح ابروهای خود مدام از مداد و سایه استفاده کنند.

 ماندگاری میکروبلیدینگ چقدر است؟

شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که ..

آیا میکروبلیدینگ پاک میشود 

در جواب باید گفت که ، به طور کلی نمی توان گفت که دوام و مدت زمان ماندگاری میکروبلیدینگ چقدر است به عبارت دیگر نمی توان تاریخ مصرفی برای این روش معین کرد. ولی با توجه به تجربه ها نشان می دهد که عمر مفید این روش، یک سال است. ولی در روش های مختلف این مدت زمان، متغیر است. در واقع عوامل مختلفی تعیین کننده مدت زمان ماندگاری میکروبلیدینگ است که از جمله این عوامل می توان به عمق کاشت رنگ، نور آفتاب، شرایط فیزیکی بدن، مراقبت ‌های بعد از انجام کار و … اشاره کرد. لازم به ذکر است بدانید در شرایط کلی رنگ های تیره تر این روش از ماندگاری بالاتری برخوردار هستند.

بهترین زمان ترمیم میکروبلیدینگ ابرو

عکس مراحل میکروبلیدینگ

عکس مراحل میکروبلیدینگ

همان طور که اشاره کردیم میکروبلیدینگ از جمله روش هایی است که به دلیل سطحی بودن هاشور در آن نیاز به چند جلسه ترمیم است. این جلسات ترمیم حداقل دو جلسه بین دو هفته و حداکثر تا یک ماه است. در واقع تکرار جلسات ترمیم در هر فرد بسته به پوست فرد دارد. از آنجایی که افراد دارای پوست های مختلف هستند این جلسات بین افراد متغیر است. لازم به ذکر است بدانید از آنجایی که لب ها دارای بافت های مخاطی نازک هستند لذا تعداد جلساتی که برای ترمیم آن ها نیاز است بیشتر از تعداد جلسات هاشور ابرو و خط چشم و مژه است.

مدت زمان ماندگاری میکروبلیدینگ بر اساس نوع پوست چقدر است؟

در واقع یکی از مهم ترین معیارهای که بر مدت زمان ماندگاری میکروبلیدینگ تاثیر می گذارد نوع پوست است. از این مدت زمان ماندگاری میکروبلیدینگ بر اساس پوست عبارتند از:

ماندگاری میکروبلیدینگ بر روی پوست معمولی:

در واقع افرادی که دارای این نوع پوست هستند باید بدانند که ماندگاری میکروبلیدینگ روی این پوست از سایر پوست ها بیشتر است و دلیل این امر هم این است که پوست معمولی از لطافت و رطوبت بسیار خوبی برخوردار است و همین ویژگی ها سبب جذب رنگ فوق العاده بالا می شوند.

ماندگاری میکروبلیدینگ بر روی پوست خشک:

این نوع پوست دارای چربی بسیار کمی است و همین عامل سبب می شود سطح پوست آب خود را از دست بدهد. در نتیجه پوست حالت کشیدگی و پوسته پوسته شدن به خود می گیرد. این مسئله سبب می شود که رنگ پذیری این نوع پوست خوب نباشد و لذا معمولا برای هاشور بر روی این پوست ها از رنگ های تیره استفاده می شود. علاوه بر این در این نوع پوست ها احتمال قرمز شدن و التهاب بسیار زیاد است. بنابراین اگر دارای این نوع پوست هستید باید مراقبت ‌های بعد از میکروبلیدینگ را با دقت بیشتری انجام دهید.

ماندگاری میکروبلیدینگ بر روی پوست چرب:

از آنجایی که ترشح چربی در این نوع پوست بیشتر از سایر پوست ها است لذا افرادی که دارای این نوع پوست هستند معمولا دارای پوستی براق و چرب با منافذ بالا هستند. این مسائل سبب می شود که رنگپذیری در این نوع پوست هم کم باشد و ماندگاری هاشور نسبت به سایر پوست ها کمتر باشد.

ماندگاری میکروبلیدینگ بر روی پوست مختلط:

ماندگاری میکروبلیدینگ

ماندگاری میکروبلیدینگ

این پوست متشکل از دو نوع پوست چرب و خشک است. افراد دارای این پوست معمولا از پیشانی، بینی و چانه چرب و گونه ‌ها و شقیقه ‌ها و اطراف چشم‌ های خشک برخوردار هستند. ماندگاری در این پوست ها هم کمی ضعیف است.

جمع بندی

به طور کلی در مورد مدت زمان ماندگاری میکروبلیدینگ باید گفت که میکروبلیدینگ روشی بسیار ظریف و سطحی است و معمولا فقط با رنگ های دودی که رنگ طبیعی ابرو است انجام می شود. این روش در پوست های نرمال و خشک دارای ماندگاری بیشتر و در پوست های چرب دارای ماندگاری کمی است. این روش در مرحله اول کمی با ریزش است و از این رو نیاز به ترمیم دارد. جلسات ترمیم بسته به پوست افراد از یک تا سه جلسه متغیر است. ترمیم اولیه معمولا بعد یک تا دو ماه انجام می شود. ماندگاری این نوع هاشور بسته به نوع پوست شما بین ۶ ماه تا ۲ سال متغیر است. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد میکروبلیدینگ و انجام مشاوره ی رایگان به سالن زیبایی ملیح مراجعه نمایید.